Zabezpečení domácností a firem

Zvýšení zabezpečení vašeho bytu či domu

 

Zvýšením úrovně zabezpečení bytu, či domu významně přispějete k bezpečí a komfortu vašeho bydlení. Podceňováním vlastní bezpečnosti, bezpečnosti vašich dětí a blízkých, a ochrany svého majetku, nahráváte majetkové, ale i násilné trestné činnosti.
Názor, že “tady není co ukrást” vede opakovaně k rozsáhlým škodám a rodinným tragédiím.

Nechte ihned vyměnit zámky u dveří, pokud se přistěhujete do nového bytu. Bezpečný dveřní zámek musí být opatřen bezpečnostní cylindrickou vložkou a bezpečnostním kováním.
Zadlabací zámek je ukrytý uvnitř dveřního křídla a udržuje dveře zabouchnuté, či zamčené.

Bezpečnostním hazardem je také používání zámků na dozický či na obyčejný klíč.

Cylindrická vložka ovládá celý mechanismus zámku. Zároveň v kombinaci s kováním zámku, či chcete-li štítem, určuje stupeň zabezpečení Vašeho bytu.
Překonání cylindrické vložky je nejčastěji prováděno rozlomením, odvrtáním nebo otevřením planžetou. Rozlomení, či odvrtání vložky zámku lze zamezit instalací bezpečnostního kování s ocelovou krytkou. Nejběžnější na našem trhu je kování R–1 od firmy Rostex Vyškov, dnes už vyráběné v mnoha variantách. Otevření planžetou je možné zamezit bezpečnostní vložkou s překrytým profilem a přídavnými prvky.

Bezpečnostní kování ochraňuje zámkovou vložku proti různým způsobům překonání, např. ulomením, vytržením, odvrtáním. Dveře je možné dále doplnit o přídavný zámek, celoplošnou závoru, nebo vícebodový rozvorový systém, který tak jako vícebodové bezpečnostní dveře, ustojí značné násilí.

Pokud nejsou nainstalované, vybavte objekt či byt vícebodovými bezpečnostními dveřmi se zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné proti vyhmataní, vysazení, rozlomení, či odvrtání.
K dokonalému zabezpečení vstupního dveřního prostoru je nejvhodnější použít bezpečnostní dveře, kterých je dnes na trhu široký výběr od různých výrobců.

Obdobně je nutné zabezpečit i další stavební otvory, tj. zadní dveře, okna, balkony, a zejména méně viditelné a méně často používané vikýře, sklepní okénka a světlíky.

Uvědomte si přitom, že výsledná bezpečnost Vašeho objektu je dána bezpečností nejslabšího článku. Mějte na paměti, že základem každého zabezpečení jsou mechanické zábrany, tj. bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámky, závory, mříže, fólie, trezory.

Při realizaci zabezpečení objektu či bytu se vždy obracejte na odbornou firmu, zásadně nespoléhejte na své sí1y či “sousedskou výpomoc”.
Mohlo by se Vám stát, že se neodborně namontovaný zámek zasekne a Vy se nedostanete do svého bytu, či naopak z něj ven. Při případné škodní události Vám také pojišťovna muže připravit velmi nepříjemné překvapení v podobě značně kráceného pojistného plnění.

Mechanické zabezpečovací prostředky je vhodné doplnit zařízením elektronické signalizace.

Trvejte na tom, aby byly v systému zabezpečení použity výhradně prvky, které byly schváleny státní zkušebnou pro příslušný stupeň rizika či bezpečnostní třídu.

 

Volejte dispečink na telefonu 602 585 585 !
Nejlepší a nejprofesionálnější služby na trhu.